ВІДЕО

Документальний серіал «Європейські традиції міського самоврядування в Україні: магістрат -- дума -- рада». 
Європейські традиції самоврядування в Україні.Ч. 1
   Що спільного між містами Піза та Магдебург? Як вони вплинули на Україну? Чим вигідне самоврядування -- як громадянину, так і державі? Що спільного між війтом та головою, ратушею та радою, райцями і депутатами, бюргерами та міщанами? Звідки надходили кошти до міської скарбниці і як вони витрачалися? Чому в давнину міські посадовці законно брали хабарі? Чи продавалася земля у середньовічному місті? Що це -- право нерівності? Як за середньовіччя виглядав справжній капець? Звідки пішла традиція влаштовувати вечоринку після отримання диплому? Кого можна назвати партачем? Чому ярмарок вважається святом? Хто заборонив вагітним жінкам запрошувати до себе подруг та веселитися?
Європейські традиції самоврядування в Україні.Ч. 2
   Яке українське місто за середньовіччя два тижні було столицею Європи? Де за козацької України проходив кордон Європи? За що кияни втопили в Дніпрі власного війта? Чому полтавці фальшували інформацію про право на самоврядування свого міста? Навіщо за часів Речі Посполитої держава забороняла євреям переселятися на Лівобережжя України, але зрештою -- дозволила? Хто такі капітани на Лівобережжі? Чи мали православні рівні права з католиками в українських містах? Чому українські міста перейшли на бік поляків, а не росіян? Чому українські міщани конфліктували з українськими козаками? Чи може коваль працювати писарем? Кому наприкінці вісімнадцятого століття заважало самоврядування?
Європейські традиції самоврядування в Україні.Ч. 3
    Навіщо одесити направили до Санкт-Петербургу діжку з апельсинами? Як у другій половині ХІХ ст. Російська імперія відстояла своє місце в Європі? Чи може на виборах голосувати майно? Що таке «думська демократія»? Чи існували в Галичині міські ради до революції? Чи була в Херсоні ратуша? Як поїздка міського голови Харкова до Дрездена вплинула на розвиток міста? Що спільного між першою електростанцією та Володимирським собором у Києві? Чому Чернігівська міська дума відмовилася платити за прокладання водогону? Як будівництво трамвайних ліній може засвідчити прагнення бути європейцями? Чому на початку ХХ ст. міста на українських землях мали неукраїнський характер? Коли в Україні відбулися перші демократичні вибори? Чи могли міські думи протистояти більшовикам?

Європейські традиції самоврядування в Україні.Ч. 4
      Коли і чому міське самоврядування на теренах України було ліквідоване вдруге? Що є найбільшим досягненням України у ІІ Світовій війні? Чому «хрущовки» стали символом модернізації? Що спільного між СРСР та Південно-Африканською республікою? Що робило радянське суспільство примітивним? Коли в Україні було відновлено самоврядування? Що таке -- територіальна громада? Чому їй (їм) постійно не вистачає грошей? Що таке -- принцип субсидіарності? Чи поширюється він на українські міста? Чи треба ввести екзамени для бажаючих балотуватися на посади сільських, селищних та міських голів? Як бюрократія може допомогти побудувати Європу в Україні?


ДЖЕРЕЛО: Режим доступу

Немає коментарів:

Дописати коментар