РЕСУРСИ У ВІЛЬНОМУ ДОСТУПІ

Електронний архів розсекречених матеріалів СБУ — матеріали  пов’язані з діяльністю радянських органів безпеки та історією Українського визвольного руху, систематизовані та об’єднані тематично (Голодомор 1932-33 рр., діяльність ОУН-УПА, Репресії в Україні, Дисидентський рух тощо).
Доступ — з репозитарію ELibUkr-OA.
Електронна бібліотека "Історична спадщина України" - проект оцифрування історико-культурних фондів Національної Історичної Бібіліотеки України
http://libraria.ua/ - он-лайн презентація цифрового повнотекстового архіву української періодики Libraria. Ресурс містить 295 назв, 29966 чисел, 199704 сторінок української періодики за 1905–1998 роки з фондів Наукової бібліотеки Львівського національного університету ім. І. Франка та Державної наукової архівної бібліотеки. Доступні цифрові зображення газет, а також широкі можливості повнотекстового пошуку.
http://libkor.com.ua/index.php?id=4&sid=0 - Електронна бібліотека  Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка. Ресурс містить авторські твори та видання про видатних діячів Чернігівщини, краєзнавчі видання 18-19 ст., електронні версії друкованих творів місцевих авторів та періодичних видань Чернігівщини.
http://www.siver-litopis.cn.ua/index.htm - електронний архів всеукраїнського наукового журналу "Сіверянський літопис". Повний архів усіх номерів журналу, а також електронна бібліотека авторів та партнерів видання.
Бібліотека Херсонеського музею — Bibliotheca Chersonessitana містить оцифровані рідкісні видання ХІХ-початку ХХ ст.: Записки Одесского Общества Истории и Древностей, Известия Императорской Археологической Комиссии, Известия Русского Археологического Института в Константинополе, Известия Таврической Ученой Архивной Комиссии, Материалы по Археологии России, Отчеты Археологической Комиссии, а також видання Херсонеського музею та інше.
Вікіджерела — україномовний розділ мережевої бібліотеки Wikisource. У ній розміщено художні твори, історичні та інші документи, статті, вихідні тексти програм тощо, тобто будь-які тексти, в тому числі супроводжувані мультимедійними ілюстраціями, що можуть бути корисні україномовній спільноті.
Вікіпідручник — україномовний розділ сервісу Wikibooks. У ній розміщено навчальні матеріали з питань енергетики, інженерії, історії, комп'ютерних наук, кулінарії, масових комунікацій, математики, мовознавства, правознавства, програмування, філософії та інших дисциплін.
Громадянське суспільство і влада – урядовий інформаційно-комунікаційний ресурс, покликаний сприяти взаємодії громадян та їх об'єднань з Кабінетом Міністрів України та органами виконавчої влади.
Діаспоріана — електронна бібліотека «Diasporiana» є проектом зі збереження інтелектуальної спадщини української еміграції. Містить рідкісні видання різного спрямування.
Електронна бібліотека «Культура України» — інтегрований ресурс орієнтований на широке коло користувачів, в рамках якого формуються колекції, спрамовані на поширення знань про культуру України.
Електронна бібліотека української діяспори (ukrbiblioteka.org) — колекція друкованих видань в електронному форматі‚ створена для збереження‚ популяризації і розповсюдження інтелектуальної спадщини поколінь українців‚ які проживали і проживають в Америці.
Електронні інформаційні ресурси Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського — дають доступ до електронного каталога бібліотеки з 433 тис. записів, також містять повнотекстові автореферати дисертацій, статті з періодичних видань, книги та тексти.
Ізборник — Історія України IX-XVIII ст. Першоджерела та інтерпретації — проект електронної бібліотеки давньої української літератури. Бібліотека є добіркою електронних книг і текстів, об’єднаних проголошеною тематикою і єдиною ідеєю. Ідея проекту полягає в прагненні зібрати якомога більшу кількість творів української писемності не просто як випадковий набір текстів різних часів та авторів, але на тлі цілісного культурно-історичного процесу, де ставала б зрозумілою єдність, спадковість і тотожність української літератури, попри очевидні розриви в мовному коді та наявні перервності в традиції. Таким тлом слугують літописи, хроніки та історичні документи.
Інститут історії України НАН України — на порталі розміщені електронні версії досліджень та монографій сучасних українських істориків, українська історична періодика.
Наукова періодика України — на сторінці Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського НАН України представляє відкритий доступ до наукових журналів та збірників наукових праць, виданих в Україні, в основному за 2 останні роки, але є і з глибоким архівом (від першого числа).

ABC Chemistry — добірка безкоштовних повнотекстових рецензованих журналів з хімії англійською мовою. Архів поділений на 2 частини, одна частина – журнали, які постійно доступні повні тексти в Інтернеті, а інша частина – тестовий доступ та  журнали, які тимчасово у вільному доступі. Окремо представлено список журналів російською мовою.
ADS (Astrophysics Data System, Digital Library for Physics and Astronomy) — інформаційна система ресурсів з фізики та астрономії. Електронна бібліотека сайту підтримується Смітсонівською астрофізичною обсерваторією (SAO) у рамках гранту NASA. ADS підтримує три бібліографічні бази даних, що містять більше 8, 7 млн. записів. ADS забезпечує доступ до зовнішніх ресурсів, у тому числі до електронних статей, каталогів даних і архівів (посилання на 8,9 млн. матеріалів).
ADS (Astrophysics Data System, Digital Library for Physics and Astronomy) — інформаційна система ресурсів з фізики та астрономії. Електронна бібліотека сайту підтримується Смітсонівською астрофізичною обсерваторією (SAO) у рамках гранту NASA.
ADS підтримує три бібліографічні бази даних, що містять більше 8, 7 млн. записів.
ADS забезпечує доступ до зовнішніх ресурсів, у тому числі до електронних статей, каталогів даних і архівів (посилання на 8,9 млн. матеріалів).
AMS Books Online — електронна колекція монографій Американського математичного товариства (AMS) у PDF та інших форматах.
American Journal of Botany (AJB) — публікує дослідження  (щомісячно, починаючи з 1914 року), які становлять інтерес для широкої аудиторії вчених в усіх галузях біології рослин (структура, функції, розвиток, різноманітність, генетика, еволюція, розмноження, систематика), в усіх рівнях організації, а також в усіх груп рослин і суміжних організмів (ціанобактерій, водоростей, грибів і лишайників).
Article@inist — реферативно-бібліографічна база даних, що створюється у Франції. Містить більше 11 млн. бібліографічних записів з більш ніж 1,2 млн. книг та  наукових журналів, 210 тисяч монографій, дисертацій, матеріалів конференцій та наукових доповідей з природничих, гуманітарних і суспільних галузей наук. Щодня в базі даних поновлюється  3000 записів.
arXiv.org — архів відкритого доступу, вміщує понад 600 тисяч наукових публікацій з фізики, математики, комп'ютерних наук, інформатики, біології, фінансів та статистики. Архів підтримується Корнельським університетом.
Bibliotheca Chersonessitana — портал де розміщенні оцифровані рідкісні видання ХІХ-початку ХХ ст. з історії та археології Криму: Записки Одесского Общества Истории и Древностей, Известия Императорской Археологической Комиссии, Известия Русского Археологического Института в Константинополе, Известия Таврической Ученой Архивной Комиссии, Материалы по Археологии России, Отчеты Археологической Комиссии.
BioMed Central — це видавництво, яке першим представило модель відкритого доступу до публікацій з науки, технологій та медицини.База даних видавництва містить 205 рецензованих журналів відкритого доступу з біології, медицини, технологій та суміжних наук.Всі статті досліджень, що публікуються BioMed Central є безкоштовними і постійно доступні онлайн відразу після їх публікації.
CiteSeer — електронна бібліотека наукової літератури і пошукових систем, що представляє в основному літературу з галузі обчислювальної техніки та інформатики.
ChemIndustry.com — є провідним об’ємним каталогом та одночасно пошуковою системою для хімічної промисловості та фахівців із суміжних дисциплін. Ресурс включає базу даних веб-сайтів, до якої входить понад 45,000 сторінок організацій, важливих для хімічної промисловості, та містить повні тексти мільйонів сторінок. ChemIndustry.com надає спеціалізовані послуги з пошуку хімічних назв, роботи, досліджень ринку (матеріали, звіти та дослідження ринку хімічної промисловості) і консультантів, журналів у вільному доступі (після реєстрації), найсвіжіших наукових новини та підписки на Newsletter.
Cogprints — відкритий архів з психології, неврології, біології, лінгвістики, філософії та медицини, антропології та комп’ютерних наук.
DANS (Data Archiving and Networked Services) – електронний архів та сервісна організація з архівування даних та мережних послуг. Архів об’єднує колекції з мистецта, гуманітарних і соціальних наук, охорони здоров'я та ін. DANS створена інститутом Нідерландської Королівської академії мистецтв і наук, підтримується Урядом Нідерландів (KNAW) та Організацією з наукових досліджень (NOW).
Data repositories — перелік тематичних репозитаріїв.
Directory of Mathematics Preprint and e-Print Servers — каталог посилань на архіви препринтів та електронних публікацій з математики та суміжних наук. Ресурс створений та підтримується Американськеим математичним товариством.
Directory of Open Access Journals — безкоштовний доступ до повнотекстових рецензованих наукових журналів з усіх галузей знань та різними мовами. Станом на 20 січня  2010 р. - 4583 назв журналів. Приблизно 1784 з постатейним пошуком.
DissOnline — електронний архів академічних праць, створений та підтримується Національною Бібліотекою Німеччини. Архів містить понад 60 000 дисертацій і докторських робіт, захищених в Німеччині.
DOAB (Directory of Open Access Books) — ресурс дає доступ до метаданих та повних текстів книг академічних видавництв у відкритому доступі в мережі Інтернет. Сервіс дає можливість здійснювати пошук книг за наступними параметрами: назва книги, автор, ключові слова, анотації до книг, видавець, ISSN/ISBN книги чи за всіма перерахованими елементами. Переглядати зміст сервісу можна за назвами в алфавітному порядку, за предметними рубриками та за видавцем (напр. Academia Press, University of Michigan Press, Springer Science – Business Media тощо).
DOAJ (Directory of Open Access Journals) — каталог наукових журналів відкритого доступу. Сервіс надає доступ до повнотекстових рецензованих наукових та академічних журналів з усіх галузей знань та різними мовами. Станом на 29 липня  2010 р. каталог містить  5222 назви журналів, з них 2171 журнал надає сервіс пошуку на рівні статті, на сьогоднішній день це 428 356 статей.
E-books directory — безкоштовний веб-ресурс, з якого можна завантажити книги, документи, лекції, технічні документи. Ресурс містить посилання на більш ніж 1780 електронних книг, перерахованих у 392 категоріях, в тому числі з бізнесу, комп'ютерних наук, техніки, гуманітарних наук, літератури, медицини і багато іншого.
EBSCO GreenFILE —  бібліографічна база даних екологічної інформації. Цей ресурс пропонує унікальний погляд на позитивні та негативні способи впливу людей на навколишнє середовище. База даних містить близько 300 000 записів а також більш ніж 200 назв повнотекстових документів і цитованої довідкової літератури.
The Elektronische Zeitschriftenbibliothek EZB (Electronic Journals Library) — доступ до повних текстів статей з 10576 журналів з різних галузей знань.
E-LIS — відкритий архів з бібліотечних та інформаційних наук, а також суміжних галузей знань. Містить понад 3, 5 тис. текстів опублікованих і неопублікованих наукових та технічних документів.
Europeana — Европейська цифрова бібліотека, яка містить понад 4, 5 мільйони зображень, текстів, звукових та відеозаписів.
EXLIBRIS — українська електронна бібліотека, де розміщенні джерела з історії України, публіцистика та художня література.
EZB (Elektronische Zeitschriftenbibliothek) — бібліотека електронних журналів пропонує швидкий, структурований та уніфікований доступ до повних текстів наукових журналів. EZB містить 50 032 назв, у тому числі 6 592 оригінальних електронних журналів, з усіх галузей знань. 25 521 журналів знаходяться у вільному доступі. EZB – кооперативний сервіс 557 бібліотек з Німеччини, підтримується університетською бібліотекою м. Регенсбург. 
Gallica — одна з найбільших електронних бібліотек світу (з 2007 року збільшується на 100 000 назв у рік), її основу складають фонди Національної бібліотеки Франції. Багато вільних творів, переважно французькою, можна завантажити у форматі PDF.
Globethics.net — Електронні бібліотеки, що пропонують зареєстрованим користувачам безкоштовний доступ до тисяч повнотекстових документів з етики та суміжних дисциплін. Учасники також можуть подавати власні праці.
Google books — Світова Електронна Бібліотека – сервіс, який надає повнотекстовий пошук по книгах, які оцифровані Google та партнерами цієї програми. Бібліотека містить як повнотекстові видання, так і книги, які представлені для перегляду лише декількома сторінками для ознайомлення. Представлена інформація про те, де книгу можна придбати чи в якій найближчій до Вас бібліотеці взяти.
Helmholtz-Gemeinschaft — репозитарії та журнали відкритого доступу, в яких вчені Гельмгольцівських інститутів фігурують редакторами. Тематика: енергія, земля та навколишнє середовище, здоров’я, ключові технології, структура матерії, авіація, космонавтика, транспорт.
HighWire Press — доступ до репозитарію HighWire Press - підрозділу бібліотеки Стенфордського університету. 1269 журналів, 6,058,073 повнотекстових рецензованих статей у вільному інтернет доступі.
Hindawi Publishing Journals видає більше 200 журналів відкритого доступу, що охоплюють широке коло академічних дисциплін (хімія, комп'ютерні науки, екологічні науки, інженерія, математика, медицина, фармакологія, фізика, сільське господарство, біологія, стоматологія, енергетика, науки про Землю, матеріалознавство, догляд, Neuroscience, суспільні науки, ветеринарія). Всі статті, опубліковані в журналах Hindawi загальнодоступні і розповсюджуватися згідно з Creative Commons License, яка дозволяє вільне використання, поширення та відтворення на будь-якому носії, за умови, що оригінальний твір правильно цитується. Журнали Hindawi індексуються та реферуються  в кількох провідних базах даних, в тому числі зокрема Science Citation Index (SCI) та Science Citation Index Expanded (SCIE), PubMed та PubMed Central, INSPEC, Zentralblatt MATH Database, Mathematical Reviews, Chemical Abstracts, Scopus.
Index Translationum - World Bibliography of Translation — бібліографічна база даних перекладів із всього світу, містить близько 2 млн. записів книжок 250 000 авторів з більш ніж 100 країн. Index Translationum - покажчик перекладів, який у 1932 році заснував Інститут з інтелектуального співробітництва Ліги Націй (до структури якого входить ЮНЕСКО).
InTech (Books) — повнотекстовий доступ до 350 книг видавництва InTech з різних галузей науки та техніки (біологічні, комп’ютерні науки та інформаційні технології, науки про землю, електронна техніка та електротехніка, інженерія, матеріалознавство) і медицини.
InTech (Journals) — наукові журнали відкритого доступу: International Journal of Advanced Robotic Systems, Journal of Humanoids, International Journal of Engineering Business Management, The International Journal of Radio Frequency Identification & Wireless Sensor Networks, Journal of Humanoids та інші.
Internet Public Library — це організація публічних послуг та навчальне середовище, що започатковане University of Michigan School of Information та підтримується Drexel University's College of Information Science & Technology. Це 45000+ повнотекстових творів (художньої та нехудожньої літератури, довідкових видань), організованих за предметними колекціями та типами ресурсів.
IOPscience — близько 70 журналів з галузей науки, техніки та медицини видавництва IOP Publishing (Institute of Physics, UK), доступні на платформі IOPscience. Актуальні номери журналів IOP (поточний місяць) - у відкритому доступі.
IREON — фаховий портал з міжнародних відносин та суміжних наук, створений у Німеччині. Поєднує можливості пошуку наукової літератури в бібліографічних базах даних World Affairs Online, PAIS, Бібліотека Friedrich-Ebert-Stiftung, WPSA, WAO-Угоди, Online Contents IBLK з частковим доступом до повних текстів через посилання на них.
Journals4Free — портал журналів відкритого доступу з понад 7000+ назв академічних журналів! Пошук можна здійснювати за категоріями, мовою, чи присутністю в базах даних.
LISTA - Library, Information Science & Technology Abstracts — професійна база даних для бібліотечних та інформаційних працівників. База даних включає більше 600 повнотекстових журналів, книг, дослідницьких звітів, матеріалів конференцій з усіх проблем бібліотечної справи та інформаційних технологій. (ретроспектива з 1960-х років).
LitDok Ostmitteleuropa — бібліографічна база з історії Центрально-Східної Європи. Містить записи із монографій, журнальної літератури та колективних робіт (понад 600 000 записів). Бібліографія створена Гердер-Інститутом (Herder-Institute), Центром історичних досліджень Центральної та Східної Європи в Марбурзі.
MathSciNet - Mathematical Reviews on the Web — база даних забезпечує доступ до рецензій, рефератів та бібліографічних даних з математичних наук. MathSciNet Mathematical Reviews (AMS) є продовженням друкованого видання Mathematical Revievs.  База даних містить понад 2 мільйони статей з 400 журналів, а також прямі посиланнями на 1 млн. оригінальних статей. В Mathematical Reviews Database вносять щорічно на більш ніж 40 тисяч рецензій.
NCBI - National Center for Biotechnology Information — бази даних Національного центру інформації з молекулярної біології (NCBI).
OAIster — зведений каталог мільйонів записів, що полегшує вільний доступ до цифрових ресурсів. OAIster «збирає» описову інформацію (метадані) з колекції відкритого доступу по всьому світу, використовуючи OAI-PMH (the Open Archives Initiative Protocol for Metadata Harvesting). Сьогодні OAIster містить більше 25 мільйонів записів, представляючи цифрові ресурси більш ніж 1157 учасників.
OAPEN - Open Access Publishing in European Networks — міжнародний проект відкритого доступу до монографій в галузі гумантарних та соціальних наук. Повні тексти в pdf форматі. OAPEN містить монографії  англійською, німецькою, італійською мовою, тощо.
Open J-Gate - одна з найбільших світових баз даних відкритого доступу. Містить 4595 наукових журналів, 2487 з яких рецензовані, та більше 1 млн. журнальних статей.
Open Library — проект некомерційної організації Internet Archive у співпраці з Open Content Alliance, колекція нараховує більше 1 млн. оцифрованих книжок, запити необхідно робити латинською абеткою. Також з наданого Бостонською публічною бібліотекою списку книг можна вибрати таку, яка буде безкоштовно оцифрована. Internet Archiv підтримує також Million Book Project.
PANGAEA — інформаційна система архіву відкритого доступу Світового документаційного центру з наук про морське середовище (WDC-MARE), що ставить за мету збір, структурування та розповсюдження даних, які стосуються глобальних змін клімату Землі та проводить системні наукові дослідження в галузі навколишнього середовища, океанографії, морської геології і морської біології. WDC-MARE використовує інформаційну систему PANGAEA в якості свого довгострокового архіву та публікаційного блоку. Більша частина даних знаходиться у вільному доступі.
Persee — портал, на якому представлено колекцію французьких журналів в галузі гуманітарних та соціальних наук. Колекція містить повні тексти близько 90 тисяч статей та близько 14 тисяч аудіо-файлів (версій) статей з 72 найменувань періодичних видань, що охоплюють наступні дисципліни: філософія, антропологія, археологія, мистецтво, економіка, географія, історія, інформація, комунікації в галузі науки, юриспруденція, лінгвістика, література, політологія, психологія, соціологія. Архів деяких матеріалів, таких, як Bibliotheque de l'Ecole des chartes.
Perseus Digital Library — найбільша онлайнова база даних латинських та грецьких текстів і археологічних знахідок. Цифрова колекція містить 6.5 млн. грецьких текстів та 4 млн. латинських матеріалів; понад 64 тис. зображень та 3-D презентацій.
PLoS Journals — 8 журналів відкритого доступу Public Library of Science - неприбуткової організації науковців, дяльність якої направлена на створення наукової та медичної літератури для публічного відкритого доступу.
PolitPost – Weekly Digital e-Magazine — електронний журнал висвітлює актуальні новини про компанії та ринки в Україні, а також інформацію про ділові події. У ньому публікуються статті з питань економіки, фінансів та політики.
Project Gutenberg (Проект Гутенберг) — громадська (добровільна) ініціатива з оцифрування, архівування і поширення культурних творів. Є найстарішою універсальною електронною бібліотекою. Більшість одиниць цієї колекції є повні тексти книг, які знаходяться в суспільному надбанні. Проект намагається робити максимально вільний і довготривалий доступ до колекції, використовує відкриті формати даних, які можна використовувати на комп'ютерах різних типів. На початок 2013 року бібліотека містила більше 42,000 книг у вільному доступі, крім того доступні аудіокниги, музика і т.п. "Проект Гутенберг" має в багатьох країнах світу філії , які є незалежними організаціями і поділяють ті ж ідеали, дозволяє партнерам використовувати бренд "Project Gutenberg".
Publications and preprints of the School of Mathematics and Statistics — електронний архів публікацій та препринтів членів і колишніх членів Школи математики та статистики Університету Сідней. Наявні посилання на додаткову інформацію, що відносяться до окремого запису (наприклад, огляд, або повнотекстовий документ).
PubMed — цифровий архів статей з біомедичних наук Національної Медичної Бібліотеки США.Проект з’явивися в кінці 1980-х рр., був і продовжує залишатися безкоштовним сервісом (хоча окремі журнали з періодом ембарго – тимчасово недоступні, від кількох місяців до півроку з моменту появи друкованого видання).
RePEc (Research Papers in Economics) — портал, компонентом якого є відкритий архів з економіки та суміжних дисциплін. RePEc надає доступ до баз даних, робочих документів, журнальних статей та програмних компонентів – найновіших напрацювань в галузі економіки та ін. дисциплін. Через портал доступі понад 1 000 000 компонентів, з них понад 875,000 знаходяться у відкритому доступі.
ROAR (Registry of Open Access Repositories) — портал, що уніфікує доступ до 1436 репозитаріїв з усього світу. Можливість пошуку: за географічною ознакою, за системою, яка архівує (програмне забезпечення), за типом змісту. Створений та підтримується University of Southampton (UK).
SAGE-Hindawi Access to Research – доступ до колекції журналів відкритого доступу, які публікуються видавцями SAGE Publications та Hindawi Publishing Corporation. Тематично - природничі науки, технології та медицина. Всі статті, опубліковані в SAGE-Hindawi журналах, представлені у відкритому доступі та розповсюджуються під ліцензією Creative Commons, яка дозволяє необмежене використання, розповсюдження та репродукування на будь-яких носіях з обов’язковим правильним цитуванням оригінальної роботи.
ScienceDirect — понад 9 мільйонів статей з 2500 назв журналів відомого наукового видавництва Elsevier. Доступ до повних текстів  потребує передплати, але доступ до рефератів усіх статей та пошук - вільний.  Із питань замовлення конкретної статті – звертайтесь до координатора проекту у Вашому університеті >>
Science.gov — портал наукової інформації і науково-дослідних результатів федеральних інституцій та агенцій США. Станом на січень 2010 р. здійснює пошук у 40 наукових базах даних і 200 мільйонах сторінок наукової інформації за допомогою тільки одного запиту, а також відкриває доступ до більш ніж 2000 наукових веб-сайтів.
ScientificCommons.org — платформа, яка забезпечує вільний доступ до наукових робіт різноманітної тематики, опублікованих та розташованих в відкритих депозитаріях усього світу. ScientificCommons.org в даний час надає доступ до більш ніж 29 млн. публікацій із 1056 архівів 53 країн світу.
Мета проекту полягає в тому, щоб структурувати великі масиви даних, забезпечити доступ до них, оперуючи централізованим інструментом пошуку.
ScientificCommons.org розроблений в рамках проекту в Інституті медіа та управління комунікаціями Університету Сент-Гален і підтримуються ним.
SPN (Social Psychology Network) — соціальна та навчальна мережа з психології. SPN включає більш 3500 Посилань для пошуку. На її сторінках розташовано більше 18 000 посилань на ресурси, пов'язані з психологією. Тут знайдете інформацію про організації, академічні установи, публікації, особистості (Directory of Professional Profiles), навчальні курси, програмне забезпечення, онлайн-дослідження та ін. веб-ресурси.
SSM (Simple Search Metadata in Open Archives Ukraine) — Система пошуку у відкритих архівах України - гарвестер, розроблений Житомирським державним університетом імені Івана Франка. Надає можливість одночасного пошуку повнотекстової наукової інформації (статті, навчальні матеріали, презентації, розділи монографій та підручників, зображення тощо) у відкритих електронних архівах (репозитаріях)України, зареєстрованих також в міжнародних гарвестерах. Працює на основі протоколу OAI-PMH.  Станом на 25.11.2009 р. індексовано 21431 документів з  13 репозитаріїв України. Оновлення записів з архівів виконується щоденно.
Social Psychology Network (SPN) — найбільша соціальна мережа з психології. На її сторінках Ви можете знайти більше 5 000 посилань на ресурси, пов'язані із психологією.
Socionet — науково-освітня соціальна мережа з доступом до повних текстів наукових матеріалів (постпринтів та препринтів, книжок, робочих матеріалів, дисертацій тощо) за різними галузями знань. Переважна більшість матеріалів російською та англійською мовами.
Theses Canada Portal — загальнодоступні канадські дисертації за період 1998-2002 рр.
Trove — це відкритий проект Національної бібліотеки Австралії, який поєднує в собі різноманітні матеріали (книги, журнали, малюнки, світлини, газети, музику, відео, мапи, щоденники тощо) про Австралію і австралійців. Містить понад 239 000 000 австралійських та інших онлайнових ресурсів.
UNdata — система доступу до баз даних ООН, через єдину точку досяжні 32 бази. UNdata пропонує корисні сервіси, такі як профайли країн, розширений пошук та словники. Система UNdata містить бази даних, таблиці та глосарії, які вміщують більше 60 мільйонів записів, охоплюють широке коло тем, зокрема сільське господарство, освіту, зайнятість, енергетику, навколишнє середовище, охорону здоров'я, ВІЛ/СНІД, злочинність, Human Development, промисловість, інформаційні та комунікаційні технології, National Accounts, населення/біженці, туризм, торгівлю, а також Millennium Development Goals indicator.
Vascoda — інтернет-портал наукової та навчальної інформації, що веде до численних ресурсів академічних бібліотек та інформаційних установ національного значення в Німеччині. Пропонується  доступ до журнальних статей, книг та інших ресурсів високоякісної наукової інформації з джерел, які, зазвичай, не піддаються пошуку у відомих пошукових системах. Крім того, докладні описи колекції дають інформацію про тематичні портали, які беруть участь у цьому проекті, і джерела, які є їх частиною.  Пошук включає бібліотечні каталоги, тематичні спеціальні бази даних, а також списки і бюлетені Vascoda-партнерів.
World Bank Databases — бази даних Світового банку у вільному доступі:  World Development Indicators (WDI), Global Development Finance (GDF), Africa Development Indicators (ADI), Global Economic Monitor (GEM) та багатьох інших, раніше доступних лише за передплатою. Доступ надається до основних даних за 331 показником за країною, темою та галуззю, з 1960 р., є можливість завантажувати дані в Excel, CDS, XML та інших форматах. Теми: сільське господарство та розвиток сільських районів; інфраструктура; підвищення ефективності зовнішньої допомоги; працевлаштування та соціальний захист населення; економічна політика і зовнішня заборгованість; освіта; приватний сектор; енергетика та ін. галузі господарства; державний сектор; навколишнє середовище; наука і технології; фінансовий сектор; соціальний розвиток; охорона здоров'я; містобудування.
World Digital Library — Світова Цифрова Бібліотека (міжнародний проект, ініційований Бібліотекою Конгресу США) надає безкоштовний доступ до різних типів цифрових матеріалів 6 мовами, які представляють культуру різних країн світу.
World Public Library — глобальний ресурс, який дає доступ до класичних творів літератури, періодичних видань, бібліографічної інформації, довідкової  літератури тощо. За тематикою ресурс включає наступні колекції:  література (пригодницька, класична, драматична, детективна, дитяча, наукова), література  Єлизаветинської епохи, Середньовіччя, Відродження та 21 століття, фольклор, історія, гуманітарні науки,  поезія, політичні науки,   релігієзнавство,  наукова фантастика, біографістика, езотерика. Ресурс дає доступ до книг відомих світових академічних видавництв, електронних та аудіо-книг, коміксів та періодичних видань. Портал дає можливість завантажувати книги у pdf-форматі.
WorldWideScience.org — портал наукових ресурсів (60 баз даних з понад 60 країн світу).
Інформація люб'язно надана проектом "Електронна бібліотека України"

Електронні ресурси та онлайн-бібліотеки на допомогу науковцям

http://www.vgosau.kiev.ua/index.php – віртуальна бібліотека «Спілки Археологів України». Велика колекція публікацій з археології (статті, монографії, збірники, серійні видання), оцифрований архів журналу «Археологія».
http://www.sciary.com/  (Worldwide scientific and educational library, SCIARY) – онлайн-ресурс, який є  інструментом , розробленим групою вчених , дослідників і викладачів, для забезпечення інтеграції своїх об'єктів з метою спілкування користувачів , взаємодії , моніторингу , зберігання даних і обміну ними. Потребує реєстрації.
ABC Chemistry - добірка безкоштовних повнотекстових журналів з хімії.
Academicjournals - повнотекстові англомовні наукові журнали з медичних, соціальних, біологічних, фізичних, юридичних наук, мистецтва та освіти.
Archdaily.com - сайт для архітекторів. Новини архітектури, конкурси та проекти. Оновлюється щогодини.
ArXiv.org - колекція наукових публікацій в галузі астрофізики, комп’ютерних наук, фізики, математики, квантової біології.
Athena - книги з філософії, класичної літератури, економіки, історії, мінералогії, а також книги швейцарських і французьких авторів мовою оригіналу.
Beilstein Journal of Organic Chemistry (BJOC) - один з перших журналів відкритого доступу з хімії. BJOC є рецензованим журналом який індексується.
Classics in the History of Psychology - колекція повнотекстових праць з психології і суміжних дисциплін, що мають історичне значення.
Cogprints - відкритий репозитарій з гуманітарних наук та комп'ютерної техніки.
Demonstratio mathematica - видання факультету математики та інформаційних наук Варшавської політехніки.
Directory of Open Access Books (DOAB) - каталог книг відкритого доступу авторитетних іноземних видавництв.
Directory of Open Access Journals (DOAJ) - каталог журналів відкритого доступу. Система є відкритою для розміщення наукових періодичних видань.
E-Books Directory - каталог електронних книг, документів, лекцій з усіх галузей наук.
EZB - Elektronische Zeitschriftenbibliothek - електронна бібліотека журналів при бібліотеці університету Регенсбурга.
HighWire Press - репозитарій підрозділу бібліотеки Стенфордського університету.
HINARI - доступ до найбільшх світових збірок біомедичної літератури та літератури про здоров'я на 30 різних мовах.
InTech - видавець журналів та книг відкритого доступу з різних галузей науки.
J-STAGE - колекція японських наукових електронних журналів.
Journals4Free - портал академічних журналів відкритого доступу.
New Journal of Physics - журнал відкритого доступу з фізики.
Online Books Page - повнотекстові книги та інші видання, що зберігаються на сервері University of Pennsylvania.
Open Knowledge Repository - публікації Світового банку.
Physical Review X (PRX) - журнал відкритого доступу для дослідників з усіх галузей фізики.
Project Gutenberg - класична література опублікована до 1923 року.
Springer & Kluwer Academic Journal Searching - реферативно-бібліографічна база, що містить понад 1200 журналів видавництва Springer та Kluwer.
Springer_books - книги міжнародного наукового видавництва Springer.
Springer_journals - журнали міжнародного наукового видавництва Springer.
The journals pubished by Ioffe Institute - журнали Фізико-технічного інституту ім. А. Ф. Іоффе при РАН.
Ukrainica Bioorganica Acta  - наукове видання, що презентує праці з біоорганічної і медичної хімії та хімічної інженерії.
Versita Open - платформа відкритого доступу до академічних журналів з різних дисциплін.
World Bank - доступ до баз: World Development Indicators (WDI), Global Development Finance (GDF), Africa Development Indicators (ADI), Global Economic Monitor (GEM) та багатьох інших, раніше доступних лише за передплатою.
World Digital Library - світова Цифрова Бібліотека, яка надає безкоштовний доступ до різних типів цифрових матеріалів.
Наукова електронна бібліотека періодичних видань НАН України - бібліотека відкритого доступу, передбачає безкоштовний доступ читачів до наукової інформації в мережі Інтернет. Відповідає Будапештській Ініціативі Відкритого Доступу.
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського - основний науково-інформаційний центр України. Член багатьох міжнародних та вітчизняних бібліотечних об'єднань, асоціацій, архівів і документних центрів.
Наукова електронна бібліотека періодичних видань НАН України - бібліотека відкритого доступу, передбачає безкоштовний доступ читачів до наукової інформації в мережі Інтернет. Відповідає Будапештській Ініціативі Відкритого Доступу.
Наукова періодика України - ресурс Національної бібліотеки України ім. Вернадського. Містить електронні версії фахових видань Національної Академії наук України.
 Academic Archive On-line (DiVA) - вільний доступ до повних текстів дисертацій, захищених в університетах Скандинавських країн. Доступ організований в рамках проекту Digital Scientific Archive (DiVA).
Australian Digital Theses Program - доступ до національної розподіленої повнотекстової бази даних електронних дисертацій університетів Австралії та Нової Зеландії.
Biblioteca Virtual Miguel de Cervantes - Tesis doctorales - доступ до повних текстів докторських дисертацій з понад 40 університетів різних країн.
DissOnline.de – Digitale Dissertationen im Internet - спільний проект університетів Німеччини з координаційним центром у Національній бібліотеці Німеччини, в рамках якого надається вільний доступ до повних текстів дисертацій, захищених в Німеччині з 1997 р.
E-thesis – Electronic publications at University of Helsinki - база даних, яка  забезпечує вільний доступ до електронних версій повних текстів кандидатських і докторських дисертацій Гельсінського університету, які вже захищені чи готуються до захисту.
Networked Digital Library of Theses and Dissertations - електронна бібліотека забезпечує доступ до авторефератів дисертацій та дисертацій, представлених у рамках спільного проекту NDLTD і VTLS членів міжнародної організації NDLTD (186 університетів і консорціумів, 28 організацій з 23 країн). У вільному доступі представлено близько 50% повних текстів дисертацій.
PhdData.org – The Universal Index of Doctoral Dissertations in Progress - покажчик забезпечує вільний доступ до описів докторських дисертацій, які готуються до захисту в різних країнах.
Tesis Doctorales en Red (TDR) - вільний доступ до повних текстів докторських дисертацій, захищених в університетах Іспанії.
Theses Canada - вільний доступ до бібліографічних описів авторефератів дисертацій та дисертацій починаючи з 1950-х років з університетів і коледжів Канади. Частина повних текстів дисертацій за 1998-2002 років представлена у вільному доступі.
Wageningen Dissertation Abstracts - вільний доступ до національної бази даних електронних дисертацій Вагенінгенcкого університету (Нідерланди). Представлені дисертації та автореферати дисертацій починаючи з 1918 р.
Автореферати дисертацій Національної бібліотеки України ім. Вернадского - вільний доступ до бібліографічної бази даних "Автореферати дисертацій" НБУВ. 
База патентів України
Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності Академії правових наук України
Цифрова патентна бібліотека України 
http://dspace.nbuv.gov.ua/ - наукова електронна бібліотека періодичних видань НАН України
http://www.doaj.org/ - каталог-довідник електронних журналів відкритого доступу різної тематики DOAJ. Сервіс надає доступ до повнотекстових рецензованих наукових та академічних журналів з усіх галузей знань, різними мовами.
http://www.opendoar.org/ - каталог наукових інституційних репозитаріїв відкритого доступу OpenDOAR
http://oai.org.ua/ - система пошуку у відкритих наукових архівах України
http://repec.org/ - база даних з економіки і суміжних дисциплін. Значна частина матеріалів знаходиться у вільному доступі.
http://dl.acm.org/ - цифрова бібліотека Асоціації обчислювальної техніки.
http://ascelibrary.org/ - електронна бібліотека Американського товариства інженерів.
http://www.benthamscience.com/ - журнали та електронні книги вільного доступу видавництва Bentham Science Publishers (наукова, технічна, медична література).
http://www.oapen.org/home - академічні видання із соціальних і гуманітарних наук у вільному доступі.
http://arxiv.org - архів електронних публікацій наукових статей та їх препринтів, що підтримується Корнельским університетом. Наукова тематика включає астрономію, фізику, математику, інформатику, статистику, фінансову математику тощо
http://www.nature.com/wls/library - відкрита цифрова платформа, що надає доступ до екологічної освіти (статті, книги, відео).
http://www.e-booksdirectory.com - веб-ресурс, що містить посилання на е-книги з бізнесу, літератури, техніки, комп'ютерних, гуманітарних наук тощо.
http://ezb.uni-regensburg.de/?lang=en - електронна бібліотека при університеті міста Регенсбург (Німеччина), що пропонує доступ до безкоштовних повнотекстових статей з різних галузей знань.
http://www.intechopen.com  - повнотекстовий доступ до книг і журналів видавництва InTech (біологічні, комп'ютерні науки та інформаційні технології, науки про Землю, електронна техніка та електротехніка, інженерія, матеріалознавство).
http://mari.kiev.ua/05.htm  - вільний доступ до повних текстів монографій та бібліографічних покажчиків Інституту проблем сучасного мистецтва .
http://mari.kiev.ua/zbirnuki.htm - вільний доступ до повних текстів збірників наукових видань та арт-курсив Інституту проблем сучасного мистецтва 
Directory of Open Access Journals ( DOAJ ) -  повнотекстова база журналів, створена бібліотекою Лундського університету (Швеція). Включає наукові журнали російською, англійською, німецькою, французькою, іспанською та іншими мовами, що рецензуються експертами.
Gallica - універсальна електронна бібліотека, яку підтримує Національна бібліотека Франції. Включає понад 2 000 000 оцифрованих книг, газет, рукописів, карт, малюнків і т.п., переважно французькою мовою.
Google Books  -  універсальна електронна бібліотека книг різними мовами, що оціфровані компанією Google, з фондів найбільших університетських та публічних бібліотек США та Європи.
http://www.estreicher.uj.edu.pl/ - електронна база польської бібліографії Естрейхерів. Електронний ресурс, створений науковцями Ягеллонського університету у м. Кракові. Містить  бібліографічний опис видань польської бібліографії ХУ-ХІХ ст.
Project Gutenberg (Проект Гутенберг)  -  найстаріша електронна бібліотека -громадська (добровільна) ініціатива з оцифрування, архівування і поширення культурних творів. Заснована 1971 Майклом Хартом (Michael S. Hart). Містить понад 1 600 000 книг у вільному доступі, крім того доступні аудіокниги, музика і т.п.
HathiTrust  - електронна бібліотека формується в рамках реалізації корпоративного проекту з оцифрування документів, учасниками якого є близько 50 найбільших університетських бібліотек США, включаючи бібліотеки Чиказького, Мічиганського, Іллінойського, Каліфорнійського університетів.
Open J - Gate -  електронна бібліотека наукових журналів англійською мовою із суспільних, гуманітарних, природничих наук і техніки, підтримувана компанією Informatics India Ltd.
Open Library -  універсальна електронна бібліотека некомерційної організації Internet Archive (США). У каталог бібліотеки на даний момент занесено більше 22 000 000 описів документів англійською, німецькою, французькою, іспанською, італійською, російською та іншими мовами, з них більше 1 000 000 книг - з повнотекстовим доступом.
The National Academy Press  -  повнотекстова база Видавництва національних академій США надає доступ до більше ніж 6 000 публікацій англійською мовою з найбільш важливих і актуальних проблем науки, техніки та медицини. Для доступу до матеріалів необхідна реєстрація.
Austrian Newspaper Online -  архів історичної австрійської періодики.
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського  - окрім електронного каталога бібліотеки, містить повнотекстові автореферати дисертацій (понад 50 тис.), статті з періодичних видань, книги та тексти.
Золота колекція Євразії -  цифрова колекція найбільш видатних і цінних видань, що відображають культуру народів країн СНД.
Інститут історії України НАН України - Електронні версії досліджень та монографій сучасних українських істориків, українська історична періодика.
 Електронна бібліотека Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д.І. Чижевського -  містить чимало джерел з історії краю та рідкісних творів у форматі html і djvu, твори місцевих авторів у PDF.
Europeana -  електронна бібліотека з історії та культури Європи, надає доступ до 2 000 000 найменувань матеріалів англійською, французькою, німецькою, іспанською та іншими мовами з фондів музеїв, архівів, бібліотек та інших закладів культури Європи.
Медієвіст – проект, що об'єднує науковий доробок різних авторів, оригінальні латиномовні тексти та переклади на одному ресурсі для дослідників української літератури, історії літератури, історії України.
  Open Access Publishing in European Networks (OAPEN)  - повнотекстова база даних, яку підтримує консорціумом університетських наукових видавництв Європи, надає доступ до понад 700 найменувань книжок англійською та іншими європейськими мовами з суспільствознавства, соціології, економіки, юриспруденції, історії, філології, мовознавства, мистецтва.
 The European Library (TEL)  -  надає доступ до електронних ресурсів (каталогів і цифрових колекцій) 48 національних бібліотек англійською, французькою, німецькою, іспанською та іншими (всього - 35) мовами. Цифрові колекції включають різні об'єкти історичної та культурної спадщини Європи: рідкісні та цінні книги (рукописи і друковані видання), гравюри, малюнки, плакати, звукозаписи, ноти, відеофільми, архіви телепередач, фотографії, карти, військові та історичні архіви та ін. 
The University of Oxford Text Archive  - електронний архів текстових матеріалів Оксфордського університету містить понад 2600 літературних текстів (творів художньої літератури, мемуарів, листів) і літературознавчих робіт англійською та іншими європейськими мовами.
 World Digital Library  -  електронна бібліотека, що розробляється Бібліотекою Конгресу (США) і ЮНЕСКО, надає доступ до оцифрованих версій матеріалів з історії та культури різних країн.  
 HighWire Press - репозитарій бібліотеки Стенфордського університету. Містить чимало журналів, повнотекстових рецензованих статей у вільному інтернет доступі.
 OAPEN (Open Access Publishing in European Networks) - колекція наукових книг з гуманітарних та суспільних дисциплін.
 Helmholtz-Gemeinschaft  - репозитарії та журнали відкритого доступу, в якому зібрано праці вчених Гельмгольцівських інститутів. Тематика: енергія, земля та навколишнє середовище, здоров’я, ключові технології, структура матерії, авіація, космонавтика, транспорт.
 VSL Open  - спеціалізований інструмент для пошуку широкого спектру наукових публікацій та баз даних.
 Getty Publications Virtual Library - видання з мистецтва, історії, археології, архітектури і гуманітарних наук. Книги доступні для читання онлайн та для завантаження у PDF-форматі.
Academicjournals - повнотекстові англомовні наукові журнали з медичних, соціальних, біологічних, фізичних, юридичних наук, мистецтва та освіти.
 Elsevier - журнали відкритого доступу від видавництва Elsevier.
 Journals4Free - портал академічних журналів відкритого доступу (понад 7000). Пошук можна здійснювати за категоріями, мовою чи присутністю в базах даних: Scopus, PubMed, ISI Master.
Directory of Open Access Journals (DOAJ)  - каталог журналів відкритого доступу, створений за грантами благодійних фондів у 2002 році та підтримується науковою бібліотекою університету м. Лунд (Швеція).
Directory of Open Access Books (DOAB) - директорія книг відкритого доступу авторитетних іноземних видавництв.
 Electronic Journals Library - колекція електронних академічних журналів. Нараховує понад 64 тис. назв, з них 29 тис. у безкоштовному доступі.
 Springer_journals - повнотекстові журнали міжнародного наукового видавництва Springer з медичних, соціальних, фізичних, технічних наук англійською мовою.
 Springer_books - книги міжнародного наукового видавництва Springer.
 Versita Open - Платформа відкритого доступу видавництва Versita надає безкоштовний доступ до академічних журналів з різних дисциплін. Колекція нараховує понад 200 назв наукових журналів, що належать багатьом університетам та дослідним інститутам.
 ABC Chemistry - добірка безкоштовних повнотекстових рецензованих журналів з хімії англійською мовою. Архів поділений на 2 частини, одна частина – журнали, які в постійному вільному повнотекстовому доступі, інша – журнали в тестовому доступі. Окремо представлено список журналів російською мовою.
 Scholar.google ресурс дозволяє вести пошук за статтями у великих наукових виданнях, по архівам препринтів, публікаціям на сайтах університетів, наукових товариств та організацій. Вираховує індекс цитування, дозволяє знаходити статті, що містять посилання та ін.
 ArXiv.orgелектронний ресурс, що підтримується Cornell University (США). Надає пошукові послуги наукових публікацій в галузі комп’ютерних наук, астрофізики, фізики, математики, квантової біології, що добровільно надані персональними авторами для вільного розповсюдження.
 OAIster - каталог цифрових ресурсів, що підтримується University of Michigan (США). Надає безкоштовні пошукові послуги. Документальний архів нараховує майже 11 млн. записів.
 Springer & Kluwer Academic Journal Searching - реферативно-бібліографічна база, що містить понад 1200 журналів видавництва Springer та Kluwer. Також сюди входить 300 періодичних видань з суспільних наук (дисциплінарні колекції: Business & Management, Economics, Education, Humanities, Law, Philosophy, Psychology, Social Sciences, Statistics.
 Hindawiресурс видавничої корпорації, що охоплює понад 100 рецензованих журналів відкритого доступу з усіх основних сфер науки, техніки й медицини.
 HighWire Press - репозитарій доступу до підрозділу бібліотеки Стенфордського університету. Містить понад 1 тис. журналів, більше 2 млн. повнотекстових рецензованих статей у вільному доступі.
 Internet Public Library - організація публічних послуг та навчальне середовище, що започатковане University of Michigan School of Information та підтримується Drexel University's College of Information Science & Technology. Це понад 45000 повнотекстових творів художньої та нехудожньої літератури, довідкових видань, організованих за предметними колекціями та типами ресурсів.
InTech - видавець журналів та книг відкритого доступу з різних галузей науки, техніки та медицини.
 Perseus Digital Library - найбільша онлайн-база даних латинських та грецьких текстів і археологічних знахідок. Цифрова колекція містить 6,5 млн. грецьких текстів та 4 млн. латинських матеріалів; понад 64 тис. зображень та презентацій.
 PubMed Central - безкоштовний цифровий архів журналів з біомедичних наук та наук про життя, що підтримується U.S. National Institutes of Health (NIH) та National Center for Biotechnology Information (NCBI) in the National Library of Medicine (NLM).
 BioMed Central  - база наукових журналів з медицини.
 United States Patent and Trademark Office  - американські патенти за період 1790-1975 рр. Пошук за номерами патентів і Current US Classification.
 New Jour -  пошукова система електронних публікацій, доступних в Інтернеті; за підтримки Georgetown University.
 FindArticles - сервіс пошуку (діє від 1998 р.) у понад 300 світових журналів та видань в галузі управління, економіки, інформатики, техніки, освіти, спорту, мистецтва тощо.
 Ingenta  - багатогалузева бібліографічна база; пропонує доступ до понад 28 тис. наукових журналів із широкими пошуковими можливостями.
 Free Medical Journals -  база даних медичних журналів; доступ до реєстрів і повних текстів.
 EZB  - (Elektronische Zeitschriftenbibliothek) електронна бібліотека журналів при бібліотеці університету Регенсбурга; доступ до змісту журналів та до повних текстів статей.
 E-LIS - найбільший міжнародний відкритий електронний архів з бібліотекознавства та інформаційних наук.
 Cogprints  (Cognitive Science EPrint Archive) - відкритий репозитарій з когнітивних наук (психологія, нейрологія, лінгвістика, комп'ютерні науки, філософія, біологія).
 NARCIS  - архів, що містить наукові публікації та докторські дисертації з університетів та наукових установ Данії. Більшість публікацій доступна у повних текстах.
 OSTI  (Energy Citations Database, ECD) - наукова база даних, що підтримується U.S. Department of Energy, Office of Scientific & Technical Information. Містить бібліографічні записи і електронні документи починаючи з 1943 р.
 PLoS (Public Library of Science) – наукова база журналів з медицини та біології неприбуткової організації науковців, діяльність якої направлена на створення наукової літератури для публічного відкритого доступу.
CiteSeerx  - електронна бібліотека публікацій з комп’ютерних наук. Містить широкий спектр додаткових можливостей з аналізу автономного індексу цитування (Autonomous Citation Indexing - ACI), пошуку та аналізу статей.
Google Book Search - Світова електронна бібліотека книг.
 National Technical Information Service (NTIS) – база, що містить реферати наукових досліджень та дослідницьких звітів з усіх областей наук, інженерії й технології.
 SCISEARCH  - мультидисциплінарна наукова база даних – міжнародний покажчик літератури, що охоплює майже кожну предметну область науки, технології та біомедицини.
 INPADOC  - Світовий покажчик патентів World Patent Index, охоплює дані про патентні документи США, Німеччини та ін. країн.
 OpenDOAR  - довідник наукових інституційних репозитаріїв відкритого доступу.
 Open J-Gate  - директорія відкритого доступу до понад 6000 наукових журналів.
 RePEc - відкритий архів з економіки та суміжних дисциплін, створений з метою розповсюдження результатів світових наукових досліджень.
 AEAweb - інформаційні ресурси Американської економічної асоціації. Індексує понад 750 журналів економічної тематики.
 IDEAS - база даних з економічних наук університету штату Коннектикут. Містить посилання на більш ніж 300 000 робіт, з них 200000 - повнотекстові.
 E-Journals.org  - база посилань на сайти електронних журналів світу (релігія, медицина, соціологія, історія, економіка тощо).
E-Books Directory  - каталог електронних книг, документів, лекцій з усіх галузей наук з можливістю додавати власні книги, коментарі до вже розміщених публікацій.
 Economics Working Papers in Oxford - сайт департаменту економіки Оксфордського університету. Містить базу журналів економічної тематики, науково-дослідні матеріали студентів та науковців, економічні новини тощо.
 EconPapers  - колекція матеріалів економічного напрямку: статті з журналів, книги, програмне забезпечення.
 Інтернет-архів Нобелевської премії – ресурс, що містить інформацію про Нобелевську премію та її лауреатів.
 Socionet - науково-освітня соціальна мережа Соціонет, інтегрує інформацію з безлічі серверів, що належать російським і закордонним науковим і освітнім організаціям, які беруть участь у міжнародних ініціативах RePEc і Open Archives Initiative.
 UNESCO Documents and Publications  - бібліографічні записи і повні тексти документів, публікацій та періодичних видань ЮНЕСКО від 1945 р.
 The OpenCourseWare Consortium - освітні ресурси Масачусетського Технологічного інституту (Massachusetts Institute of Technology (MIT)
 Open Educational Resources - відкриті освітні ресурси світу.
 JSTOR  - електронна колекція журналу "Jstor". Вільнодоступна ретроколекція нараховує понад 500 тис. публікацій. Наукові матеріали з математики, економіки, політики, гуманітарних наук тощо.
 FreeFullPDF.com - пошуковик наукової літератури (найактуальніша інформація з найкращих джерел для інноваційних проектів).
 DART-Europe  - портал відкритого доступу до тез та дисертацій науковців Європейського Союзу.
 Theses Canada Portal - колекція дисертацій Канадських науковців. Архів з 1965 року.
 DissOnline.de  - архів кандидатських, докторських дисертацій, захищених в Німеччині.
 ADT (Australiasian Digital Theses Program)  - дисертації науковців Австралії.
Biblioteca Digital de Teses e Dissertacoes - дисертації науковців Бразилії.
 DiVA  - дисертації та інші дослідницькі матеріали від 26 інституцій скандинавських країн (Electronic Theses Online Service, EThOS).
 National ETD Portal (South Africa)  - дисертації науковців Південної Африки.
JournalTOCs Discovery Service - сервіс пошуку актуальної наукової інформації у назвах та змісті авторитетних наукових комерційних журналів та журналів вільного доступу.
Medical Heritage Library  - спільний онлайн-проект провідних медичних бібліотек світу, що забезпечує вільний безперешкодний доступ до якісних історичних документів з медицини.
SciGuide  - електронний навігатор зарубіжних наукових електронних ресурсів відкритого доступу в Інтернеті.
Open Knowledge Repository - публікації Світового банку.
Pubget - система пошуку в Інтернеті PDF-файлів з галузі медичних та біологічних наук.
Trove  - ресурси Австралійської Національної бібліотеки.
OA publishing at Nicolaus Copernicus University - періодичні видання університету Миколи Коперника (Польща).
ChemSpider - хімічна база даних від Royal Society of Chemistry, містить відомості про понад 26 мільйонів хімічних сполук, їх властивості та пов’язану з ними інформацію.
Early European Books - колекція ранньоєвропейських книжок від початку книгодрукування до 1701 року.
Europeana WW1 - електронний ресурс про Першу Світову війну. 400 тис. унікальних документів, 660 годин запису унікальних фільмів, 90 тис. персональних документів з архівів тощо.
 Електронні бібліотеки художньої літератури
Електронні бібліотеки, що містять художні твори українських і зарубіжних письменників та художню періодику.
Електронна бібліотека "Джерело" - тексти світової літератури переважно невеликого обсягу: вірші й оповідання, а також кілька повістей і романів (Мопассан, Хемінгуей, Екзюпері, Фіцджеральд, Конан Дойл).
Бібліотека сайту Slovnyk.org - є трохи перекладних текстів: Лукрецій, Борхес, Бгагавадгіта тощо.
Бібліотечка пана Більбо - кілька фрагментів з перекладів Толкіна та чимало українських досліджень про Толкіна (Бойніцький, Тихомирова).
Дитяча скарбниця - кілька текстів для дітей - народні та літературні казки, "Пригоди Мюнхгаузена" Распе, "Гобіт" Толкіна.
Бібліотека teolib.h1.ru - українські переклади християнської літератури (сайт греко-католицький).
Електронні бібліотеки української літератури
http://ae-lib.org.ua/  - AeLib: Бібліотека світової літератури. Оригінали та переклади.
http://chtyvo.org.ua/вільна онлайн-бібліотека україномовної літератури.
Бібліотека української літератури Торонтського університету - найбільша бібліотека класичної української літератури.
Бібліотека Української Літератури - теж дуже велика підбірка української літератури.
"Поетика" - найбільший в унеті сайт присвячений українській поезії. Є трохи перекладних текстів (Шекспір etc.).
Ізборник - майже всі пам'ятки давньоруської літератури та староукраїнської літератури, історичні тексти. Дзеркала: izbornyk.narod.ru, litopys.kiev.ua .
Українська література на lib.ru - чимало класичних текстів української літератури.
Українське життя Севастополя - набір українських текстів. 

Зарубіжні електронні бібліотеки

Проект Ґутенберґ - найбільша електронна бібліотека англійських текстів (бл. 5000). Тексти в форматі .txt або .html у .zip архівах.
Проект Ґутенберґ-Німеччина - велика електронна бібліотека німецьких текстів.
Проект Рунеберґ - електронна бібліотека скандинавських текстів. Від "Старшої Едди" до Стріндберга, Ібсена і Лагерлеф.
The Little Sailing - оригінальні тексти давньогрецької літератури та філософії у форматі MS Word.
The Latin Library - Латинська бібілотека: мабуть, найбільша колекція латинської літератури, філософії, історіософії, богослів'я тощо в Неті. Посилання на інші латинські ресурси.
Bibliotheca Augustana - Ще одна велика колекція латинських і давньогрецьких текстів.
C.E.L.T. - Ірландський "Корпус Електронних Текстів: Онлайн-ресурси з ірландської історії, літератури, політики". Давньоірландські оригінали кельтських саг (скел), поезія бардів, давньоірландська лірична поезія, літописи, клерикальна література, граматики, латинські тексти, англійські переклади. Дуже цікавий сайт, притому на англійській мові. Щоправда, саги далеко не всі.
Давньоісландська література - російські переклади "Старшої Едди", Сноррі Стурлусона ("Молодша Едда", "Земне Коло"), майже всі існуючі переклади ісландських саг та поезії скальдів. Давньоісландсько-англійський словник, граматика. Посилання на ісландські ресурси.
Greylib - великий підпільний сайт сучасної англомовної белетристики. Поспішайте, бо можуть будь-коли закрити.
Exlibris. Українська електронна бібліотека
Lib.com.ua
Library.org.ua
Poets' Corner
Бібліотека Ї
Бібліотека кошового писаря
Бібліотека української літератури
Бібліотека Української Літератури УкрЛіб
Культура України
Народная библиотека Biglib.com.ua
Он-лайн бібліотека "Веселка"
Поетика. Бібліотека української поезії

Художні періодичні видання
Всесвіт

Журналістика

Навчальні матеріали онлайн. Журналістика

Немає коментарів:

Дописати коментар