понеділок, 8 травня 2023 р.

Віртуальна книжкова виставка «Агата Крісті - королева європейського детективу»

    Президент України Володимир Зеленський підписав указ про відзначення 9 травня Дня Європи спільно із Європейським Союзом. До цієї дати Центр європейської інформації Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка проводить  «Тиждень європейської книги». Сьогодні ми підготували для вас віртуальну книжкову виставку «Агата Крісті - королева європейського детективу».

    Агату Крісті знають у всьому світі як королеву детективу.  За своє довге творче життя Агата Крісті написала 60 детективних романів і 19 збірок оповідань, а також 6 психологічних романів, які публікувала під псевдонімом Мері Уэстмакотт. За словами письменниці, сюжети для романів і детективів вона придумувала при зустрічі з друзями і під час своїх подорожей. Перед початком роботи над кожним твором у неї у блокноті завжди був  сформований сюжет, від А до Я. Літературні експерти і читачі підтверджують, що Агата Крісті не володіла будь-яким унікальним стилем написання. Популярність і привабливість книг прийшла в результаті таланту «закрутити» сюжет, створити загадку, дуже атмосферно і точно описати локації. Вона не тільки стала однією з найвідоміших письменниць у світі, але і одною з найбільш друкованих: книги Крісті займають 3-е місце за кількістю перевидань, поступаючись тільки Біблії і творам Вільяма Шекспіра. Вона прожила довге і насичене життя, яке само по собі гідне окремого роману. 
 
Крісті А. Вбивство у «Східному експресі» : роман / Агата Крісті ; [пер. з англ. Н. Хаєцької]. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. - 286 с. 

    Знаменитий бельгійський детектив Еркюль Пуаро мусить терміново виїхати до Британії, але вільних місць у «Східному експресі» вже немає. Його виручає давній друг мсьє Бук, власник залізничної компанії. Зранку за сніданком детектив відзначає, що пасажири поїзда - люди різних національностей. Американець Ретчетт, що видається Пуаро надто підозрілим, просить детектива стати його охоронцем. Але той відмовляється. Уночі Пуаро весь час будитимуть різні звуки, а потім настане тиша - через снігові замети поїзд зупинився десь у Югославії, пасажири нервуються, а дивний містер Ретчетт лежить мертвим у своєму купе...  

Крісті А. Випробування невинуватістю : роман / Агата Крісті ; [пер. з англ. Н. Хаєцької]. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. - 283 с. 

    У маєтку Сонячний Ріг знаходять мертвою місіс Рейчел Арґайл. У вбивстві звинувачують її прийомного сина Джека. Його ув’язнюють, адже в чоловіка немає алібі. Через певний час доктор Артур Калґарі заявляє, що може надати це алібі. Але в’язень помер ще до початку судового розслідування. Калґарі сповнений рішучості за всяку ціну виправдати Джека, нехай навіть посмертно, однак родина Арґайл не бажає допомагати йому в розслідуванні. Несподівано відбувається ще одне вбивство. Які таємниці приховує Сонячний Ріг і його мешканці? Чи причетні вони до того, що сталося? 
  
Крісті А. І не лишилось жодного : роман / Агата Крісті ; [пер. з англ. Надії Хаєцької]. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. - 283 с. 

    Десятеро незнайомців опинилися на далекому Солдатському острові: усі отримали дивне запрошення приїхати сюди, до розкішного будинку. Однак поки вони не розуміють, хто і для чого їх викликав… Згодом починається жахіття: хтось жорстоко й вигадливо вбиває гостей, а зі столу, на якому стояло рівно десять порцелянових статуеток, перед кожним убивством зникає одна… Як ця моторошна історія пов’язана із дитячою лічилкою? І, головне, хто наступний?  

 
Крісті А. Карибська таємниця : роман / Агата Крісті ; [пер. з англ. В. Шовкун]. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. - 250 с. 

    Невже начебто природна смерть докучливого старого на екзотичному курорті - лише репетиція наступних убивств? Міс Марпл упевнена, що так! «Скелет у шафі» є в кожного, тож леді-детективу знадобиться неабияка сміливість, щоб вистежити злочинця, яким може виявитися будь-хто. 

 
Крісті А. Кишеня, повна жита : роман / Агата Крісті ; [пер. з англ. В. Шовкун]. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. - 283 с. 

    Отруєно відомого бізнесмена! Підозра відразу ж падає на основну спадкоємицю - його молоду дружину. Але незабаром її спіткала та сама доля, а злочинець уже зробив свій наступний крок: убито служницю. Серед речей цієї бідолашної знайшли любовні листи, та дівчина листувалася не тільки з коханим. Вона регулярно відписувала міс Марпл, яку вважала своєю наставницею. Цього разу леді-детектив розгадуватиме таємницю, від якої кров холоне в жилах…  

  
Крісті А. Оголошено вбивство : роман / Агата Крісті ; [пер. з англ. В. Шовкуна]. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. - 298 с. 

    Хто вбив… убивцю? Оголошення в щоденній газеті неабияк заінтригувало мешканців англійської провінції: їх запрошено на дивну виставу - вбивство. Охочі подивитися на це, а їх виявилося чимало, певно, забули, що весь світ - театр, а люди в ньому -  актори, а не глядачі. Тож ролі жертв уже розподілено… Тільки старенькій міс Марпл до снаги викрити загадкового постановника кривавої драми. 

 
  
Крісті А. Останній сеанс  : збірка / Агата Крісті ; [пер. з англ.: Л. Яким, А. Ящук, Н. Хаєцької]. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. - 444 с. 

    На сторінках оповідань, що увійшли до збірки, перед читачами постає нова Аґата Крісті -  майстриня химерної і моторошної прози, де головним героєм є Надприродне. У цих історіях ви завітаєте до будинку з привидами, зазирнете у дзеркало, в якому видно майбутнє, станете свідком гніву богів, повірите в переселення душ, побуваєте на руїнах стародавніх цивілізацій і зустрінетеся віч-на-віч із пекельним Гончаком Смерті. А ще ви ніколи не забудете спіритичний сеанс від мадам Сімони.  
   
Крісті А. Смерть на Нілі : роман / Агата Крісті ; [пер. з англ. Надії Хаєцької]. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. - 282 с. 

    Молодята Саймон і Ліннет Дойли вирушають у весільну подорож на пароплаві «Карнак». Жаклін де Бельфор, давня подруга Ліннет, у якої та відбила коханого, вирішує своєю присутністю зіпсувати їм медовий місяць. Одного ранку служниця знаходить місіс Дойл мертвою… Хтось вистрелив їй у голову, поки вона спала. На стіні біля вбитої лишається кривава буква «Ж». Однак Жаклін має залізне алібі. У справу втручається відомий харизматичний детектив Еркюль Пуаро. Виявляється, майже всі пасажири мали мотив для вбивства.  То хто цей холоднокровний убивця, що не зупиняється на одному злочині? 
 
Крісті А. Убивства за абеткою : [роман] / Агата Крісті ; [пер. з англ. Н. Хаєцької]. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. - 283 с. 

    Скоєно серію жахливих убивств. Вирішуючи, хто стане наступною жертвою, злочинець звертається… до абетки. Перед кожним убивством невідомий надсилає детективові листа, в якому пише, де й коли знову проллється кров, проте поліція й Пуаро щоразу не встигають урятувати жертву. Ланцюжок доказів приводить до потенційного вбивці - непримітного комівояжера, продавця панчіх Олександра Каста. Та раптом абеткова схема дає збій, і Пуаро розуміє, що...  
Крісті А. Убивство Роджера Екройда : [роман] / Агата Крісті ; [пер. з англ. Н. Хаєцької]. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. - 282 c. 

    Еркюль Пуаро береться за чергове розслідування. Проте цього разу випадок здається детективу надзвичайно банальним: в англійському містечку помирає дехто місіс Феррас, заможна вдовиця. Містяни вважають, що це самогубство, доки не знаходять убитим Роджера Екройда - вдівця, який збирався одружитися з місіс Феррас. Справа набуває цікавого повороту.  Та найбільше мотивів для вбивства має Ральф Пейтон - спадкоємець убитого Роджера, що буквально «загруз» у боргах… Звичайне розслідування перетворюється на складну головоломку. 

Немає коментарів:

Дописати коментар