понеділок, 18 вересня 2023 р.

Анна Бернс (1962) - північноірландська письменниця, лавреатка Букерівської премії

    Анна Бернс народилася 7 березня 1962 року у місті Белфаст, Великобританія. Виросла в католицькому окрузі робітничого класу в Ардойні. У 1987 році, у віці 25 років переїхала до Лондона, (за матеріалами: BbcHromadske). 
    Перший роман письменниці «No Bones» - це захоплююча розповідь про життя дівчини, яка росте у Белфасті під час конфлікту у Північній Ірландії. Серед романів, що зображають біди всередині Північної Ірландії, «No Bones» стоїть важливою роботою, і порівнюється з «Dubliners» від Джеймса Джойса.     2001 року за роман «No Bones» у Королівському товаристві літератури Ганні Бернс вручили пам'ятний приз Холтбі за найкращий роман року Великобританії та Ірландії. 
    У 2014 році Ганна переїхала до Східного Суссексу неподалік Лондона.     Анна Бернс у 2018 році стала лауреатом Букерівської премії за роман Milkman
(Молочник). Анна стала першою письменницею Північної Ірландії, яка отримала нагороду. Після церемонії Бернс оголосила, що опублікує «Milkman» у США 11 грудня 2018 року. 
    У своєму романі «Milkman» письменниця з Ірландії Анна Бернс (Anna Burns) розповідає про молоду вісімнадцятирічну дівчину, яка перебуває у стосунках із одруженим чоловіком. Вона набагато молодша за цього чоловіка. Події у романі відбуваються у сімдесятих роках ХХ століття під час Смути у Північній Ірландії. 
    На жаль книга «Milkman» (Молочник) на українську мову ще не перекладена. 
* Burns A. Milkman : а novel / Anna Burns. - Graywolf Press, 2018. - 360 р. 

Немає коментарів:

Дописати коментар