понеділок, 18 вересня 2023 р.

Дуглас Стюарт (1976) - шотландсько-американський письменник і модельєр

    Дуглас Стюарт
народився 31 травня 1976 року у місті Глазго, Великобританія. Він отримав ступінь бакалавра в Шотландському текстильному коледжі та ступінь магістра в Королівському коледжі мистецтв у Лондоні. Після закінчення Королівського коледжу мистецтв у віці 24 років Стюарт переїхав до Нью-Йорка, де працював у галузі дизайну одягу, у тому числі з такими відомими компаніями, як Calvin Klein, Ralph Lauren та Gap, (за матеріалами: Bbc, Douglasdstuart). 
    Він має два громадянства - британське та американське. Літературною діяльністю він почав займатися близько десяти років тому у вільний від роботи час. Його перші роботи («У пошуках охочих» та «Англієць») були опубліковані в тижневику The New Yorker. 
    Також Стюарт публікував свої статті на літературному ресурсі LitHub. За словами письменника, він обійшов 30 видавництв, перш ніж його дебютний роман Shuggie Bain
погодились опублікувати. 
    Свій перший роман письменник присвятив матері, яка померла від алкоголізму, коли йому було лише 16 років. Та й сама книга вийшла автобіографічною, вона заснована на дитячих спогадах Стюарта. Це історія про непросте дорослішання хлопчика з бідної родини у Глазго 1980-х років. Безробіття, злидні, мати, яка веде нерівний бій з алкоголізмом, і нестерпна самотність головного героя Шаггі. Його брати та сестри втекли від такого життя, а він залишився. 
    Роман приніс Дугласу Стюарту Букерівську премію 2020 року. Він став другим шотландцем, який отримав Букера. «Я завжди хотів бути письменником, тож це реалізація мрії. Це змінило все моє життя», - зізнався Стюарт, отримуючи премію. 
    У листопаді 2020 року Стюарт повідомив, що закінчив свій другий роман під назвою Loch Awe, дія якого також відбувається у Глазго. 
Література: 
Стюарт Д. Шаґґі Бейн : роман / Дуґлас Стюарт ; пер. з англ. Елла Євтушенко. - Київ : Book Chef, 2022. - 480 с.

Немає коментарів:

Дописати коментар